V kroužku Tvořivé ruce jsme si tentokrát vyzkoušeli netradiční výtvarnou techniku. Místo klasických štětců jsme využili to, co nám nabízí příroda. Nejprve jsme se s dětmi vydali do parku, kde jsme společně sbírali různé přírodniny - listy, větvičky, traviny, šišky, květiny. Děti objevovaly, že téměř každý přírodní materiál může zanechat zajímavou stopu a stát se originálním ,,štětcem". Po návratu jsme si připravili barvy a pustili se do tvoření. Tématem našeho díla byla slunečnice.
Každý obrázek byl jedinečný a originální. Děti si procvičily nejen svou fantazii a jemnou motoriku, ale zároveň zjistily, že tvořit se dá i bez klasických výtvarných pomůcek. Výsledné slunečnice si můžete prohlédnout zde