Úvodní stránka > Aktuality > INFORMACE K OTEVŘENÍ ŠKOLY OD 12. 4. 2021

INFORMACE K OTEVŘENÍ ŠKOLY OD 12. 4. 2021

Vážení rodiče,

zde najdete veškeré informace k otevření školy od 12. 4. 2021. Díky tomu, že jsme malotřídní škola, nemusí se naše děti střídat v rotačním režimu.

PŘÍCHOD DO ŠKOLY

Žáci 1., 2. a 3. ročníku mohou využít KROMĚ PONDĚLÍ ranní družinu – přicházejí do školy od 6. 45 do 7. 30.

(V pondělí ranní družina nebude, abychom se vyhnuli případné karanténě celé třídy).

Žáci 4. a 5. ročníku budou do školy přicházet od 7. 30 do 7. 40.

Dodržte, prosím, daný čas! Výjimku budou mít pouze dojíždějící děti.

POVINNÉ TESTOVÁNÍ

Podle Mimořádného opatření MZ … se dítěti ve škole umožňuje osobní přítomnost pouze tehdy, pokud

a) nemá příznaky onemocnění COVID-19, a

b) podstoupil ve frekvenci stanovené podle čl. III vyšetření prostřednictvím neinvazivního

preventivního antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2, který si

provedl sám nebo které mu byly provedeny jinou osobou a které mu poskytla škola…

Testování dětí i zaměstnanců bude probíhat dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek neinvazivními testy.

V případě, že některé dítě v tento den nebude ve škole, otestuje se v první den příchodu do školy.

Děti 1., 2. a 3. ročníku se mohou testovat s dopomocí rodičů, vždy v 7. 15.

Pokud by rodiče chtěli svým dětem asistovat, přijďte prosím i s dítětem do školy v 7. 10, abychom co nejvíce zkrátili dobu přítomnosti cizích osob ve škole. Děkujeme.

Děti 4. a 5. ročníku už se budou muset zvládnout otestovat samy (s naší dopomocí, určitě to zvládneme).

Na Seesaw i na stránky školy vkládáme instruktážní video, aby děti věděly, co je čeká.

Dále vkládáme na Seesaw i na stránky školy postup pro případ pozitivního výsledku.

Neposílejte prosím do školy děti s příznaky covid-19 (též vloženo na Seesaw i i na stránky školy).

Dítě s viditelnými příznaky nemoci bohužel nemůžeme do školy pustit.

Dítěti/žákovi/studentovi s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Pro žáky 1. ročníku zajistíme plnohodnotnou školní družinu do 15. 30.

Pro žáky 2. a 3. ročníku zajistíme dohled ve třídě do 14. 30 (z důvodu dodržení požadavku homogenity třídních kolektivů = děti se nesmí míchat).

Odpolední školní družinu nejsme bohužel schopni zajistit pro žáky 4. a 5. ročníků.

OBĚDY

Obědy budou mít děti přihlášeny. Pokud o ně nebudete mít zájem, odhlaste je prosím individuálně.

Na obědy budeme chodit podle ročníků:

11. 55 – 12. 20

2. a 3. ročník

12. 20 – 12. 45

4. a 5. ročník

12. 45 – 13. 05

ROZVRH HODIN bude téměř stejný jako před uzavřením škol (bude vyvěšen na Seesaw i na stránkách školy).

Dále dodržujeme všechna povinná ochranná opatření (ruce, roušky, rozestupy).

Vybavte prosím dítě na každý den nejlépe dvěma chirurgickými rouškami či respirátory (zvenku je podepište nebo pomalujte, ať se dětem nepletou).

KROUŽKY

Kluby a doučování zajistíme tak, aby se nepotkávaly děti z různých ročníků (čas budou mít zapsán v pondělí v deníčku). Na kroužek po obědě děti čekají ve své třídě, kde budou mít zajištěn dohled.

VELMI SE NA DĚTI I NA PREZENČNÍ VÝUKU TĚŠÍME!

Kolektiv ZŠ Jana Bezděka

testovani diagram.pdf

Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí, žáků a studentů.pdf

MO MZ_testování žáků ve školách_s platnosti dnem vydání_ze dne 6.4.2021.pdf