Úvod > O nás > Historie školy

Z historie

Škola byla postavena v roce 1858. Patří k nejstarším objektům v obci. Objekt školy byl po dobu své existence průběžně opravován a modernizován.

Roku  1926 byla dokončena přístavba. V dřívějších dobách měla totiž škola pouze dvě učebny ve 2. podlaží.

V letech 1973-1974 proběhla přestavba na čtyřtřídní školu s nezbytným zázemím. Původní lokální vytápění na tuhá paliva bylo v roce 1978 nahrazeno elektrickým vytápěním akumulačními kamny a současně s jeho budováním proběhla rekonstrukce elektrických rozvodů v celé budově. Po provedení plynofikace obce bylo v roce 1996 stávající topení zaměněno za nové teplovodní střední vytápění napojené na plynovou kotelnu a současně byla škola připojena k obecnímu vodovodu.

V roce 1999 proběhla další rekonstrukce budovy - výměna oken a nová fasáda.

V průběhu let 2017 - 2020 se rekonstrukce dočkalo chlapecké sociální zařízení, chodby a šatna žáků.

Byla vybudována střešní nástavba, kde vznikla nová učebna, byly rekonstruovány podlahy ve stávajících třídách. Všechny třídy byly vybaveny novým nábytkem, interaktivními tabulemi a počítači.

Od roku 2008 nese škola čestný název Základní škola Jana Bezděka Martinice.

Informace o Janu Bezděkovi